Siatka przeciw ptakom - skuteczna ochrona przed ptakami

Siatka przeciw ptakom - skuteczna ochrona przed ptakami

Ptaki, choć mogą umilać nam dzień pięknym śpiewem, są niestety często dość kłopotliwe, a czasami nawet mogą przynosić nam realne straty.


Szczególnie problematyczne są takie gatunki jak gołębie, wróble, szpaki, wrony, czy drozdy. Szpaki na przykład bardzo często sieją spustoszenie w sadach i ogrodach, w których uprawiane są drzewa lub krzewy owocowe. Gołębie na balkonie, czy tarasie są koszmarem wielu osób mieszkających zarówno w mieście, jak i na wsi. Powstaje więc pytanie jak zniechęcić ptaki do odwiedzin w naszym ogrodzie, na naszym balkonie czy tarasie?

W Internecie możemy znaleźć dużo pomysłów na to jak sobie radzić z ptakami, ale ich skuteczność jest najczęściej wątpliwa. Pomysły na włączenie radia, które ma odstraszać nieproszonych gości, czy tradycyjny „strach na wróble”, jeśli w ogóle pomogą, to na krótko. Ptaki szybko przyzwyczają się do nowej sytuacji i nie będą reagować na „odstraszacze”. Warto jest więc pomyśleć o bardziej skutecznych metodach. Jedną z nich jest siatka przeciw ptakom. Jest to też metoda stosunkowo niedroga. Jej koszt zaczyna się już od kilku złotych – w zależności od długości. Różne wielkości oczek pozwalają na ochronę przed różnymi gatunkami ptaków.

Problem z ptakami w ogrodzie

Ptaki w ogrodzie mogą siać spustoszenie wśród naszych drzew i krzewów z owocami,  mogą też uszczuplić zbiory roślin strączkowych, czy kapustnych, wydziobywać pąki. We wszystkich tych przypadkach zakładanie siatek może zminimalizować szkody do zera. Siatki są lekkie, więc nie trzeba się obawiać uszkodzenia zbiorów. Można je zakładać osobno na każde drzewo, albo w przypadku większej ilości drzew lub krzewów, można kupić dłuższą siatkę i zamontować od razu na kilku lub wszystkich drzewach.

Problem z ptakami na balkonie

Wiele osób mieszkających w bloku lub w domu z balkonem, czy tarasem zmaga się z problemem gołębi, które postanowiły ich odwiedzać lub co gorsza razem z nimi zamieszkać. Poza problemem fizycznego przebywania ptaków w tych miejscach, uciążliwe jest to, że zostawiają nieczystości, mogą znosić na balkon/taras patyki w celu zbudowania gniazda, czy też składać jaja. Aby temu zapobiec, warto zamontować siatki w tych miejscach, dzięki czemu skutecznie zablokujemy ptakom dostęp do naszych zakątków. Jeśli ptaki już zaczęły się osiedlać, należy posprzątać niechciane gniazdo i zamontować siatkę, żeby nie wróciły.

Rys. 1 - przykład zastosowania siatki przeciw ptakom ochronnej 2x10m

 

Siatki na ptaki znajdą Państwo w naszej ofercie - Zapraszamy smile

 

Nie możemy zupełnie pozbyć się ptaków z naszego otoczenia. Dzięki siatkom można jednak w dość łatwy sposób zminimalizować ich negatywny wpływ na nasz ogród, czy też otoczenie domu.

Rys. 2 przedstawia siatkę przeciw ptakom ochronną Birdnet 4x10m