Taczka - najlepszy pomocnik w Twoim ogrodzie i nie tylko

Taczka - najlepszy pomocnik w Twoim ogrodzie i nie tylko

Czym jest taczka nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Wiele osób korzysta z jej zalet w pracach przydomowych lub w ogrodzie. Zwłaszcza podczas wiosennych prac porządkowych.


Gdzie najlepiej sprawdzi się taczka?

Szczególnie w sporej wielkości ogrodzie, kiedy robimy porządki i chcemy przewieźć na przykład trochę ziemi, skoszonej trawy, sadzonki czy narzędzia. Jednak pamiętajmy, że taczkę można równie dobrze wykorzystać na placu budowy do transportu różnych materiałów w miejsca gdzie duże auto ciężarowe nie zawsze jest w stanie dotrzeć. Taczka to jednak nie tylko jedno z akcesoriów ogrodowych czy budowlanych. Osoby, które posiadają własny dom docenią również taczkę, dzięki której będą w stanie przewieźć drewno opałowe do ogrzania swojego domu.

Jakie taczki możemy spotkać na rynku?

Typowe taczki charakteryzują się metalowymi misami o pojemności nawet 110 - 130 litrów. Coraz bardziej powszechne stają się jednak taczki ogrodowe wykonane ze specjalnego trwałego i jednocześnie lekkiego tworzywa. Są równie pojemne jak standardowe od 55 l do 110 l, a przy tym estetyczne. Jest to rozwiązanie dużo lepsze i praktyczniejsze dla osób pracujących właśnie w ogrodzie. Misy takich taczek są wówczas odpowiednio lekkie i pakowne co daje szerokie spectrum jeśli chodzi o rzeczy, które chcemy taczką przewieźć (np. liście, ziemię, rośliny czy drewno).

Rys. 1 - przykład zastosowania taczki ogrodowej HandyGo 60 l

 

Dlaczego taczka ogrodowa to idealny zakup?

 

Krótko mówiąc jest to produkt o wielu zaletach i w wielu miejscach, jak już wyżej wspomnieliśmy, można go zastosować. Jeśli zależy nam na łatwym i prostym dostępie do wszystkich miejsc w naszym ogrodzie lub na placu budowy, to właśnie pojemna taczka jako środek do przewożenia różnego typu materiałów na niewielkie odległości będzie strzałem w dziesiątkę. Taczka ogrodowa wykonana ze specjalnego tworzywa powinna być lekka, zwrotna i łatwa w prowadzeniu, ale także odpowiednio stabilna. Dzięki swojej foremnej konstrukcji nie ma problemu z jej przechowywaniem w schowkach, drewutniach czy narzędziowniach. Do obsługi taczki nie potrzeba wyłącznie silnych i postawnych osób. Równie dobrze i w równie prosty sposób mogą z niej korzystać osoby o drobnej posturze ciała czyli na przykład kobiety. Oczywiście jakakolwiek chęć ze strony panów, by wyręczyć panie w tej czynności jest mile widziana ;-)

Rys. 2 przedstawia możliwości wykorzystania taczki ogrodowej LoadGo 55 l