Na letnią ochłodę - prysznic ogrodowy

Na letnią ochłodę - prysznic ogrodowy

Zbliża się lato, a wraz z nim upały. Już zdążyliśmy doświadczyć w tym roku kilku gorących dni, a na pewno będzie ich znacznie więcej. Warto więc pomyśleć, jak się ochłodzić w tym czasie.


Nie w każdym ogrodzie znajdzie się miejsce na basen. Poza tym niszczenie swojego pięknego, z trudem pielęgnowanego trawnika, aby postawić tam basen, może przyprawić niektórych o ból głowy. Co więc zrobić, aby zapewnić sobie trochę ochłody w upalne dni?

Idealnym rozwiązaniem wydaje się prysznic ogrodowy, który może przynieść ochłodę dorosłym, a także zapewnić frajdę najmłodszym. Świetny pomysł zarówno dla osób relaksujących się w ogrodzie w letnie dni, jak i dla ogrodowych pracusiów, którzy po ciężkiej pracy w ogrodzie chcą się odświeżyć i ochłodzić. Prysznic ogrodowy może się stać również placem zabaw dla dzieci, które uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu w gorące dni.

Dwa modele pryszniców ogrodowych

  • Prysznic wbijany
    Po wbiciu statywu w ziemię i podłączeniu dopływu wody za pomocą węża ogrodowego prysznic jest gotowy do użycia. Można go zamontować w dowolnym miejscu w ogrodzie i zmieniać jego położenie w zależności od potrzeb. Idealne rozwiązane dla osób, które chciałyby często korzystać z prysznica ogrodowego podczas lata.

  • Prysznic na trójnożnym statywie
    Podobnie jak model wbijany, może zostać postawiony w dowolnym miejscu w ogrodzie, w którym mamy dostęp wody. Różnica polega na tym, że nie musimy go wbijać w ziemię. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, jeśli chcemy prysznic często przenosić lub po użytkowaniu składać i przechowywać.

Oba modele pryszniców posiadają możliwość regulacji wysokości oraz przepływu wody. Można więc dopasować ich właściwości w zależności od potrzeb. Dzięki regulacji wysokości mogą z nich korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Regulacja przepływu wody pozwala na wybór między łagodnym strumieniem wody – idealnym do zabawy, czy odświeżenia się, a delikatną mżawką, przy której można się zrelaksować.

Rys. 1 - przykład zastosowania prysznica ogrodowego regulowanego na trójnogu

 

Prysznice znajdą Państwo w naszej ofercie - Zapraszamy smile

 

Dzięki prysznicom ogrodowym możemy sprawić, że lato w ogrodzie będzie jeszcze przyjemniejsze, a upały nie będą już tak bardzo doskwierać!

Rys. 2 przedstawia prysznic ogrodowy regulowany wbijany